Dom Ocjene Poredak medalja olimpijskog tima Rio 2016 (konačni poredak medalja)

Poredak medalja olimpijskog tima Rio 2016 (konačni poredak medalja)

U noći s 21. na 22. kolovoza završila je ceremonija zatvaranja Ljetnih olimpijskih igara 2016. u Riju. Za Rusiju su ove igre postale vrlo teške, moglo bi se reći, skandalozne. Međutim, naši su sportaši prebrodili sve testove i bili su četvrti u poretku medalja. I ovako izgleda ocjena olimpijske medalje.

10. Australija

klcl51qwUkupno 29 nagrada: 8 zlatnih, 11 srebrnih, 10 brončanih.

Prvoga dana Olimpijskih igara Australci su pokazali najbolji rezultat u vodenoj štafeti 4 x 100 metara slobodno. Četvorka žena postavila je svjetski rekord - 3: 30,65. Međutim, do kraja igara nije bilo moguće održati energičan tempo medalja, što je rezultiralo tek 10. mjestom.

9. Italija

b3pthk3tUkupan broj medalja je 28: 8 zlatnih, 12 srebrnih, 8 brončanih.

Fabio Basile pobijedio je predstavnika Južne Koreje u judu (težina do 66 kg). Još jednu zlatnu medalju kući će donijeti mačevalac folija Daniele Garozzo, kojeg su smatrali autsajderom, jer mu je protivnik bio vice-svjetski prvak u ovoj disciplini, Amerikanac Alexander Massialas. A čak 4 zlatne medalje osvojili su Talijani u takvoj disciplini kao što je pucanje.

8. Koreja

ymjl32uzUkupan broj medalja je 21: 9 zlatnih, 3 srebrne i 9 brončanih.

Zimi 2018. slijedeće olimpijske igre održat će se u Pyeongchangu (gradu u Južnoj Koreji). Vlasti zemlje već su obećale ukloniti jezičnu barijeru koja neizbježno nastaje između sudionika grandioznih natjecanja. Brojni znanstveni instituti i IT tvrtke već rade na stvaranju novih programa za automatsko prevođenje.

7. Francuska

3unvw2toUkupno postoje 42 medalje: 10 zlatnih, 18 srebrnih i 14 brončanih.

Francuzi su prvi put nakon 1976. godine osvojili ekipnu dresuru (konjički sport). Uz ovu pobjedu povezana je zanimljiva priča: jedan od finalista Philippe Rosier sin je Marcela Rosiera, koji je 1976. bio olimpijski prvak u francuskoj reprezentaciji istog sporta.

6. Japan

ylnjmpz3Ukupno postoji 41 nagrada: 12 zlatnih, 8 srebrnih i 21 brončana.

Šesto mjesto u top 10 medalja zauzeli su japanski sportaši. A guverner Tokija Yuriko Koike dobio je zastavu Olimpijskih igara, jer će japanska prijestolnica biti domaćin Igara 2020.

5. Njemačka

2j5vt5weUkupno 42 medalje: 17 zlatnih, 10 srebrnih i 15 brončanih.

Dugogodišnji suparnici Rusije u sportu nisu mogli zaobići naše sportaše u ukupnom broju medalja. Nagrade najvišeg dostojanstva posebno su osvojili: kanuist Sebastian Brendel, na udaljenosti od 1000 metara u pojedinačnoj konkurenciji i u parovima, te kajakaši Max Rendschmidt i Markus Gross, na daljini od 1000 metara u parovima i četvorkama.

4. Rusija

flznagyuUkupno 56 nagrada, uključujući 19 zlatnih, 18 srebrnih i 19 brončanih.

Vrlo ugodno iznenađenje bila je zlatna medalja naših rukometaša, koji su uspjeli pobijediti Norvežane koji su važili za favorite i u finalnoj utakmici svladali najjaču francusku momčad. Ovo je prva rukometna zlatna medalja od domaćih Olimpijskih igara 1980. A slavne "sirene" Natalia Ishchenko i Svetlana Romashina nosile su ruski transparent na zatvaranju Olimpijskih igara.

3. Kina

xnipgcvdUkupno 70 nagrada: 26 zlatnih, 18 srebrnih i 26 brončanih.

Za Kinu Olimpijske igre u Riju nisu prošle bez neugodnih iznenađenja: organizatori igara dva su puta koristili zastavu svoje zemlje s pogrešno postavljenim zvijezdama.To se dogodilo na dodjeli nagrada kineskim sportašima, a potom i kineskim odbojkašima.

2. Ujedinjeno Kraljevstvo

c2ylz1fzUkupno 67 medalja: 27 zlatnih, 23 srebrne i 17 brončanih.

Ispostavilo se da su stanovnici maglovitog Albiona bili najjači u triatlonu (uzeli su i zlato i srebro), na udaljenosti od 5 tisuća metara, veslajući u natjecanjima četveraca i osmaka i u konjičkim sportovima u pojedinačnoj konkurenciji.

1. SAD

mmncod1vUkupno 121 medalja: 46 zlatnih, 37 srebrnih i 38 brončanih

Tim SAD-a na vrhu je liste 10 medalja s Olimpijskih igara 2016. godine. Istodobno su američkim sportašima učinjeni vrlo čudni ustupci. Na primjer, žalbeni žiri dopustio je američkom ženskom timu da drugi put izbori kvalifikacije za štafetu 4 x 100 metara. Ova je odluka donesena nakon izjave trkačice Allison Felix da ju je protivnik gurnuo, zbog čega Felix nije mogao prenijeti palicu. Na internetu već postoje šale o tome "sljedeći put Amerikancima dajte sve zlato i pustite ih kući".